HALO PIĄTEK // pomysły na dekoracje wielkanocne

Za dwa tygodnie nasze domy wypełni wspaniały aromat wielkanocnych mazurków, będziemy trykać się jajeczkiem, szukać Zajączka w ogródku…

Nie wiem jak Wy, ale Mamissima przebiera rączkami i w ten weekend całkowicie pochłonie ją rodzinne przygotowanie świątecznych dekoracji.

 

.1 Kwitnące gałązki i kwitnące, ręcznie malowane jajeczka. Prosta i prawdziwie wiosenna dekoracja. Najefektowniej będą wyglądały wydmuszki o śnieżnobiałych skorupkach. Z barwą i tonem kwiatuszków można śmiało poeksperymentować – niżej zawiesić wydmuszki delikatnie maźnięte kolorem, wyżej bardziej „kwitnące”.

.2 Chronią przed poplamieniem uroczystego ubrania i z zapałem wycierają umorusane buzie. Nas zachwyciły serwetki złożone na podobieństwo Zajączka, ozdobione baziowymi „ogonkami”.

.3 Słodki upominek dla gości – buteleczka pełna łakoci i mleka. Można spałaszować na miejscu, lub wziąć ze sobą na rodzinny spacer.

.4 Dekoracyjne Jajo, wykonać można z pastelowych skrawków najróżniejszych tkanin. Piękna i optymistyczna dekoracja na drzwi wejściowe domu.

.5 „Metamorfoza” – bardzo ciekawy projekt DIY. Wysłużona,  porcelanowa figurka zajączka została pokryta klejem, następnie gazetą i bezbarwnym lakierem. Na końcu, odmieniony Zajączek ubrał bardzo modną w tym sezonie miętową kokardę i pokicał na dekoracyjną półeczkę.

.6 Jajeczkowy Ogród Botaniczny. Jajka XL należy ugotować w kolorowych barwnikach, delikatnie obtłuc górną część skorupek, do środka wsypać ziemię i zasadzić miniaturowe roślinki – fiołki, kaktusy, storczyki. Tak przygotowane kwieciste jajeczka, wkładamy z powrotem do papierowej wytłaczanki. Aby nadać formie trochę ”oddechu”, pomiędzy jajeczkami można włożyć kępki mchu.

.7 I „coś”, na co czekają wszystkie Dzieci (te duże też!). Torebeczka pełna słodkości, które bezkarnie można zajadać caaaały wielkanocny dzień. Jak ją wykonać? Wystarczy pobrać plik PDF, wydrukować wybranego zajączka na domowej drukarce, złożyć zgodnie z instrukcją i wypełnić ulubionymi smakołykami naszych Milusińskich.

Komentarze